دهکده ایران انتشار برنامه اخبار اقتصادی و بازرگانی

دهکده: ایران انتشار برنامه اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری سرقت نسخه کمیاب «هری پاتر»

یکی از نسخه‌های اولیه رمان «هری پاتر و سنگ جادو» که مجموعه‌داران آن را «جام مقدس» لقب داده بودند، به دزدی رقت.

سرقت نسخه کمیاب «هری پاتر»

سرقت نسخه کمیاب «هری پاتر»

عبارات مهم : بازار

یکی از نسخه های اولیه رمان «هری پاتر و سنگ جادو» که مجموعه داران آن را «جام مقدس» لقب داده بودند، به دزدی رقت.

به گزارش ایسنا، «ایندپندنت» نوشت: یکی از ۵۰۰ نسخه چاپ اول رمان «هری پاتر و سنگ جادو» که در سال ۱۹۹۷ به چاپ رسید و نزد مجموعه داران ارزش زیادی داشت، در جریان یک دزدی از کتابفروشی در نورفولک دزدیده شد.

سرقت نسخه کمیاب «هری پاتر»

کلکسیونرهای هوادار رمان های «هری پاتر» ارزش این کتاب جلد سخت را ۴۰ هزار پوند تخمین زده و به آن لقب «جام مقدس» داده بودند. نام «جی.کی. رولینگ» روی این کتاب «جوان رولینگ» حک شده است و در بهار ۱۹۹۷ از ۵۰۰ جلد چاپ شده است آن، ۳۰۰ نسخه به کتابخانه ها فرستاده شده است بود.

چندی پیش مجله «فوربز» گزارشی انتشار داده است و در آن نام و مشخصات نسخه های نایاب رمان هایی چون «هابیت»، «ارباب حلقه ها»، «وینی د پو»، «سرود کریسمس» و … را نوشت. در این گزارش آمده بود: نسخه های خاص کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» هم اکنون در بازار کتاب های عتیقه ۶۷ هزار و ۳۰۰ دلار خریدار دارند. این نسخه باید جلد سخت داشته و یکی از ۱۰ سری اول چاپ باشد. نام مهم نویسنده یعنی «جوان رولینگ» را می شود روی نخستین نسخه های چاپ شده است از قسمت اول این هفت گانه پرفروش در بریتانیا دید. نمونه هایی از این نسخه، در حراجی «هریتج» به قیمت ۳۳ هزار و ۴۶۰ دلار به فروش رسیده است.

یکی از نسخه‌های اولیه رمان «هری پاتر و سنگ جادو» که مجموعه‌داران آن را «جام مقدس» لقب داده بودند، به دزدی رقت.

«هری پاتر و سنگ جادو» در سال ۱۹۹۷ به چاپ رسید و بعد از آن شش قسمت بعدی رمان های «رولینگ» با موفقیتی روزافزون روانه بازار کتاب شدند. «بلومزبری» ناشر کتاب های «هری پاتر»، فروش جهانی این رمان ها را ۴۵۰ میلیون نسخه اعلام کرده هست. رمان های مشهور «رولینگ» تاکنون به ۷۹ زبان دنیا ترجمه شده است اند.

اقتباس سینمایی این هفت اثر در قالب هشت فیلم با بازی «دنیل رادکلیف» و «اما واتسون» نیز در فروش بالای این کتاب ها بی تاثیر نبوده هست. از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ هشت فیلم «هری پاتر و سنگ جادو»، «هری پاتر و تالار اسرار»، «هری پاتر و زندانی آزکابان»، «هری پاتر و جام آتش»، «هری پاتر و محفل ققنوس»، «هری پاتر و شاهزاده دورگه» و «هری پاتر و یادگاران فوت ـ قسمت اول و دوم» در سینماهای دنیا اکران شدند و به فروشی بالغ بر هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار دست یافتند.

واژه های کلیدی: بازار | مجموعه | میلیون | سینمایی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs